Poslanci v bordelu

10. května 2013 v 14:09 | Natalie/Surynka |  Pohled na svět
Po delší době jsem konečně chytla "psacího ducha" a zřejmě mě opět začalo bavit otravovat svět svýma kecama. Název článku se vám může zdát divný, no po přečtení prvních několika řádků okamžitě pochopíte, že jsem lepší název zvolit nemohla. Asi by bylo fajn zmínit, že tenhle článek jsem měla v plánu tu zveřejnit už v březnu, protože samotný zážitek se datuje na středu 27. března. Jo jasně, mám zpoždění, ale koho to tu zajímá? Lepší někdy, nežli vůbec. Navíc až teď mě začala bolet hlava, takže jsem nemusela do školy, což se rovná sezení před počítačem bez jasně daného cíle. Výsledkem bude co? Tenhle článek a možná se mi podaří jich předepsat ještě několik. Jasně, asi si někdo řekne, proč prostě nepíšu o víkendu, jenže to nejde! Víkendy už mám taky zabraný. Prostě pokud mi do toho nevleze něco neočekáváného, jako nemoc, nenajde se čas. To je výsledkem studentskýho života. Víc než kdy jindy byste potřebovali, aby den měl 48 hodin... a možná i to by bylo málo. No jo, na nedostatek času si asi přestanu stěžovat, nezměním to, tak co? Tak nic! Proč já musím mít úvodní perexy dlouhý jak týden a bez jediný špetky smyslu? Opravdu přestanu bezcílným žvatláním a uvedu vás do "tajů Poslanecké sněmovny".27. března byla středa a taky poslední den před krátkými velikonočními prázdninami. Poslední školní březnový den jsme ale netrávili ve škole, nýbrž v Praze a hlavně v Poslanecké sněmovně. Studenti z oboru právní administrativa mají vždy podobné exkurze a ani nás to nemělo minout. Původně nás měli provádět Sněmovnou, ukázat nám kde kdo sedí a tak, jenže na ten den bylo naplánováno zasedání, takže jsme místo procházky po Sněmovně měli být svědky "zasedání Poslanecké sněmovny". To je ale jen krycí název. Ve skutečnosti by se to mělo jmenovat "Poslaneckej bordel".
Nejdřív jsme v informačním centru shlédli krátký film, kde nám ukázali jak historické tak současní "chování" v politice. Potom jsme se jen museli přemístit do příslušné budovy, v šatně zanechat kabáty, kabelky a tašky, projít kontrolou jak na letišti a ještě před vstupem na galerii nás stihli upozornit, že nemáme dělat hluk (abychom nerušili) a bylo nám zakázáno cokoliv házet dolů na politiky. Škoda, já chtěla házet shnilý rajčata.
Zajímalo by mě, proč zrovna NÁS upozorňovali, ať nic neříkáme a nerušíme? Poslanci se totiž zvládli rušit sami. U dveří bylo několik "kecacích kroužků", vždy zhruba tak po pěti poslancích, kteří každou chvíli vybuchli v hlasitý smích. Nějaká paní byla neustále přilepená na mobilu, a když jí do hluku zapípala SMS (divím se, že jsem ten zvuk v tom hluku slyšela), zvedla se a už se nevrátila. Schwarzenberg znuděně seděl na svém místě, hlavu opřenou o dlaň, prolistovával nějaké dokumenty a snažil se neusnout. Na jednu stranu chápu, že je tam taková nuda, že nic jiného než spát se ani nedá, ale na druhou stranu nechápu, jak v tom hlučném prostředí spát dokáže.
Jeden z politiků, měl proslov, který ovšem všichni okázale ignorovali. Akorát Kalousek před tím pultíkem pochodoval sem a tam, poslouchal proslov, a co chvíli zvedal ruce a naznačoval "T". Na to mu předseda PS pokaždé řekl, že teď mu slovo dát nemůže. Když se Kalousek konečně dostal k pultíku s mikrofonem, nebylo možné ho slyšet. Všichni začali pískat a nadávat mu, ať táhne. Další poslanec se měl vyjádřit k jednomu z návrhů, ale málem se nedomotal k mikrofonu, rozumět mu nebylo a při návratu se málem netrefil na židli. Přítomnost testerů by asi nebyla na škodu.
Když jsme po zhruba hodině odešli, ptala se nás profesorka na právo, co si o tom myslíme. "Bordel, cirkus, brajgl..." padlo asi hodně podobných slov. Paní profesorka s námi souhlasila a sama říkala, že se divila podmínkám, jaké tam panovaly. Upřímně? Já se asi ani nedivila. Když vidím ta prohlášení v médiích a chování našich drahých politiků, nic jiného, než ono zmíněné chování na zasedání, se od nich nedalo čekat. Zkušenost to ale byla dobrá. Brát peníze za to, že si s někým povídám, nebo si čtu knížku či noviny nebo dokonce brát peníze za to, že do PS ani nechodím (ano, poslanci nemají povinnost být přítomní na zasedáních PS) je celkem fajn, ne? A pokud se budete chtít pobavit, zajděte si tam, je to volně přístupné. Jen se snažte nesmát se moc nahlas, ochranka by vás asi vykázala ven, že rušíte.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Penelope Carolin Olivier Penelope Carolin Olivier | Web | 11. května 2013 v 17:21 | Reagovat

Ahoj! Nevím, kam ti psát vzkazy na tomto blogu, tak budu muset použít komentáře.
Ano měla jsem cuky blog definitivně smazat. Grafiku dělám to ano, ale nenapsala jsem slovo do wordu (krom esejí do školy) už nejspíš půl roku. Z EHAD mám jen poslední část páté kapitoly. Občas zatoužím něco napsat. Nějakou povídku, ale vím, že by to nebylo pokračování k žádné z těch, co jsem začala na blogu. Nevím... Nějak mi to nejde. Jestli chceš, tu poslední část můžu zveřejnit na blogu, ale už se nejspíš na 99,9% nedozvíš, jak to bude pokračovat. Přijde mi, že všichni jsou teď nějací neaktivní, i tvůj starý blog.
Nejspíš bych mohla opět na blogu zveřejnit kvanta mé grafiky, ale pochybuju, že na můj blog chodí někdo jiný než ty... a možná Illienel. Všichni odchází, vlastně na blogu, krom tebe a Ill, Em Age a Sinead není snad nikdo, ke komu bych mohla chodit a znám ho. Ty krásné časy, kdy nás tu bylo plno, je pryč. Mrzí mě to, ale jak říkávala Zasněná*: Život jde dál...
Myslíš, že by to stálo za to? Blog.cz mě poslední přestavbou naštval, a jak vidím, tak se za těch pár měsíců, co jsem se snažila blog ignorovat nezměnil. Možná, že bych se mohla přestěhovat... Někam zveřejňovat moji grafiku, kde byste ji mohli vidět. Nevím... Mám svoji stránku na tumblr.com, kam jsem utekla.
Tak takhle to se mnou je. :)

PS: Jak jsem si všimla, tak tvůj tvůrčí starý blog taky trochu zakrňuje?
Prosím, napiš mi tvoje myšlenky ke mě na blog. Kamkoliv... :) Dík.

2 Illienel Illienel | E-mail | Web | 11. května 2013 v 19:07 | Reagovat

Přiznám se - moje první politická aktivita byla pomoc na prezentační akci TOP 09 v mém studijním městě (rodinný kamaráda je členem) a potom volby prezidenta. Zodpovědně jsem půl roku poslouhala přednášky na téma politologie ve škole, učila se všechny ty "velmi zajímavé věci" z tohoto oboru a poté šla k volbám. Od okamžiku, kdy jsem se dozvěděla jméno našho nového prezidenta, jsme začala politiku naprosto a záměrně ignorovat, včetně té "menší". Tvé zážitky ze zasedání PS? Překvapily, pobavily, zděsily, zhnusily...všechno dohromady. A utvrdily mě v názoru, že dokud si chci zachovat psychické zdraví a mít tu naši malou zemičku ráda, nemůžu naši politiku řešit. Až budu mít pevnější nervy, možná to změním, ale teď...Dík za tento článek :-)

3 Penelope Carolin Olivier Penelope Carolin Olivier | Web | 11. května 2013 v 19:23 | Reagovat

Zrovna jsem zjistila, že Alithea/Zasněná*/aktuálně Rainy se vrací. :) Dojalo mě to... Jsem veselá, ale zárověň jsem smutná, když v sobě onu energii vrátit se zpět zatím nenacházím. I když... Ona byla vždycky tak silná. :)
Mám chuť udělat nový blog, a pouze grafický. Doufám, že se mi to povede. I když... ahhhhrgg ten blog.cz mě štve. ;( No, uvidím. :) Potřebovala bych, aby mě někdo kopnul a to pořádně. :D
K psaní se už asi nevrátím. (Nebo možná udělám malý projekt v zákrytu mého wordu) Já jsem tak děsně nerozhodný člověk, že mě to jednou asi zabije.

4 Natalie/Surynka Natalie/Surynka | Web | 11. května 2013 v 22:42 | Reagovat

[2]: TOP 09jsem kdysi měla ráda a to jen kvůli jednomu konkrétnímu politikovi. Asi vždycky budu fandit modré krvi :D Určitě je tedy jasné, komu jsem fandila ve volbách a moje zklamání po zveřejnění výsledků bylo nepopsatelné. Já od úplného začátku říkala, že tenhle prezident náš stát zostudí ještě víc, než jsme se za tu dobu stihli zostudit sami. Video od korunovačních klenotů to potvrzuje. Po FB koloval takový hezky vytvořený "monolog Miouše"... je to představa, co se mu při otvírání výstavy mohlo honit v hlavě. Je to přervané vulgaritami (ostatně "pan sedlák" nejde pro ostrý slovo daleko a přezdívka, kterou tu zmiňuji a kterou mu říká celá moje rodina, mluví sama za sebe a dokáže naznačit, jakou že část prezidentova slovníku mám na mysli), ale náramně vtipné a pobavila jsem se.
Máš pravdu, kdo si chce zachovat zdravý rozum a čisté svědomí, měl by se politice vyhýbat obloukem. Já sama bych se třeba nebránila aktivitě v politice, abych se to mohla pokusit změnit, ale kolik naivků tam do tý politiky šlo ze stejnýho důvodu jak já a jak dopadli? Buď byli natolik počestní, že začali čmuchat a ohrožovat machinace a byli odklizeni do vězení či dokonce odklizeni z povrchu zemského, nebo prostě raději hned odešli. A ničemu nepomohli. Našemu státu už ani pomoci není. Tady můj zážitek dokonale ukazuje, jakej bordel v politice je.

5 E E | 18. května 2013 v 8:33 | Reagovat

že mě to ani zas tak strašně nepřekvapuje?
politologie je příšerná, příšerná nuda a česká politika je na tom ještě hůř než ta teorie

6 Andalusian Andalusian | Web | 5. června 2013 v 21:21 | Reagovat

Tak to je síla, Proč mě to nepřekvapuje? A proč po nich nemůžeme nic hzet? Šla bych tam klidně jen proto, abych se do někoho pěkně trefila nějakým tím rajčetem.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama